W trosce o środowisko

W trosce o środowisko

Ideę wykorzystywania starych materiałów budowlanych do stworzenia czegoś nowego stosujemy nie tylko ze względu na szacunek do staroci. To także nasz mały wkład w troskę o środowisko przez ograniczenie kupowania nowych rzeczy. Po co kupować nowe deski czy cegły, jeżeli stare są jeszcze dobre? Wystarczy trochę pomyśleć, a z rzeczy, które na pierwszy rzut oka nadają się tylko do wyrzucenia można zrobić coś nowego i fajnego. Wielokrotnie byliśmy zaskakiwani jakością, precyzją i trwałością wykonania odnajdywanych starych rzeczy. Większość z nich znalazła swoje drugie życie bądź to pełniąc swoją pierwotną funkcję bądź odnajdując się w zupełnie nowej. W stodole, która na początku pękała w szwach od niezliczonej ilości nikomu niepotrzebnych rzeczy, dzisiaj świeci pustkami. Większość maszyn, urządzeń, przedmiotów i materiałów można odnaleźć wkomponowane w domu i otoczeniu, choć nie zawsze łatwo je zidentyfikować.

W trosce o środowisko stworzyliśmy również swoisty wodny ekosystem na bazie
zbudowanych kilku stawów wzajemnie się zasilających w wodę z drenów oraz deszczówkę ujętą z dachów obu budynków. Obecnie jest to taki mały raj dla wielu gatunków owadów, ryb, płazów, gadów i ptaków.

Idąc za ciosem, w celu ograniczenia ilości spalin, założyliśmy własną farmę fotowoltaiczną i planujemy, w najbliższej przyszłości założyć pompę ciepła.

Registration

Forgotten Password?